در حال بارگذاری ...
 • جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

 • زیست محیطی ترین روستای ایران

  انرژی خورشیدی یکی از پاکترین انرژی های موجود است. انرژی که کوچکترین خطری برای محیط زیست نداشته و در سالهای اخیر استفاده از آن در تمامی کشورهای جهان رو به افزایش نهاده است. انرژی در سالهای اخیر به بحرانی بزرگ برای تمامی کشورهای جهان مبدل شده و بدین ترتیب آنان را مجبور کرده برای استفاده از یک انرژی پاک و سالم کمی خرج کنند.

  ایران کشوری است که در بین مدار های ۲۵ تا ۴۰ درجه عرض شمالی واقع شده و به همین دلیل از لحاظ دریافت انرژی خورشیدی در بین نقاط جهان در بالاترین رده ها قرار گرفته است. در ایران به طور متوسط سالیانه بیش از ۲۸۰ روزآفتابی گزارش شده است که بسیار قابل توجه است. میزان تابش خورشیدی در ایران بین ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ کیلووات ساعت بر مترمربع در سال تخمین زده شده است که البته بالاتر از میزان متوسط جهانی است. به همین دلیل استفاده از انرژی خورشیدی در اکثر نقاط ایران می تواند کلید حل مشکلات بسیاری باشد. 

  در اکثر روستاهای ایران مشکل برق رسانی هنوز هم از جدی ترین دغدغه هاست. در این میان برخی از مناطق ایران به این سمت پیش رفته اند و به موفقیت های خوبی نیز دست یافته اند. سیچانلو (تاکستان قزوین) نام روستایی است که در سه سال اخیر برق مورد نیاز خود را از خورشید تامین کرده است. امروز روستای سیچانلو نماد توجه جوامع محلی به حفظ محیط زیست است.

  این روستا در حقیقت الگویی مناسب برای سایر روستاهای ایران است. به غیر از روستاها می شود از انرژی خورشیدی در اکثر مناطق حفاظت شده برای سهولت در کار محیط بانان نیز استفاده کرد. کاری که در منطقه حفاظت شده اشترانکوه در استان لرستان نیز انجام شده است.  

  کاربرد های انرژی خورشیدی بسیار زیاد بوده و در این بین می توان به آبگرم کن ها و حمام های خورشیدی، آب شیرین کن خورشیدی و در نهایت به خانه های خورشیدی اشاره کرد. این در حالی است که در بخش صنعت نیز می توان از انرژی خورشیدی استفاده کرد.

  منبع: http://mohitezist08.blogfa.com/post-384.aspx


 • جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید