دوشنبه ٠١ مهر ١٣٩٨

در این قسمت مجموعه مواردی را ملاحظه می نمایید که در روستاهای کشورمان وجود دارند و در نوع خود دارای درجه ی اولین می باشند.

این اطلاعات توسط این مجموعه دریافت شده است و صحت و سقم آن ها توسط منابعی که در زیر هر یک درج شده است تایید می شود.  چاپ        ارسال به دوست

دومین روستای بزرگ ایران

قلعه چنعان، دومین روستای بزرگ کشور که با ۳۵۰۰ خانوار است که در استان خوزستان واقع شده است. درخصوص تاریخچه این روستا گفته می‌شود «چنعان» نام مردی است که دارای خانه‌ای بزرگ، شبیه قلعه با حدود ۴۰ تا ۵۰ اتاق بود که بسیاری از کشاورزان منطقه، اقوام و فرزندان وی در هر یک از آن اتاق‌ها زندگی می‌کردند و این روستا به علت وجود همین قلعه به روستای «قلعه چنعان» معروف شده هر چند از آن قلعه که آثار نهفته زندگی ساده و بی‌آلایش مردمانی «قانع به یک لقمه نان» و سختکوش را در دل خود دارد جز بقایایی نمانده است. فرق این روستا با سایر روستاهای کشور این است که برخلاف روستا و تصور ما از آن که اصولا دارای محیطی شاداب و سبز به واسطه داشتن زمین‌های کشاورزی است از هیچ نوع سرسبزی و خرمی برخودار نیست و همانند یک شهر بدون هیچ‌گونه برنامه‌ای رشد کرده به خصوص بلوارهای خیابان‌های آن همانند کف دست هیچ چمنی ندارند. این روستا طبق آمار رسمی وزارت کشور بعد از روستای «عین۲» در اهواز، دومین روستای بزرگ کشور است در بحث اختصاص اعتبار مورد ظلم واقع شده به گونه‌ای که امسال اعتباری که در اختیار ما قرار گرفت 150 میلیون تومان است که حتی نمی‌توان با این مبلغ زباله‌‌های سطح روستا را جمع‌آوری کرد.

منبع: http://aftabnews.ir/vdcfc1dymw6dmja.igiw.html


٠٨:١٤ - دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩١    /    شماره : ٢٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٧٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سایت های مرتبط
ffddf
ffddf
نهاده های کشاورزی
اوقات شرعی روستاها
---
 © roostanet.ir. All rights reserved.