چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨

در این قسمت مجموعه مواردی را ملاحظه می نمایید که در روستاهای کشورمان وجود دارند و در نوع خود دارای درجه ی اولین می باشند.

این اطلاعات توسط این مجموعه دریافت شده است و صحت و سقم آن ها توسط منابعی که در زیر هر یک درج شده است تایید می شود.  چاپ        ارسال به دوست

اولین دهکده جهانی یونیما

اولین دهکده جهانی یونیما در روستای ده چشمه از توابع استان چهار محال و بختیاری است. فعالیت‌ها و سابقه درخشان در پژوهش، گردآوری و تولید نمایش‌های عروسکی و همچنین حضور مستمر در دوره‌های مختلف جشنواره عروسکی مبارک ایران، مرکز جهانی یونیما را برآن داشت تا با گشایش دفتر این مرکز در یکی از روستاهای هدف گردشگری استان چهارمحال و بختیاری، این روستا را در فهرست مراکز جهانی خود قرار دهد. روستای ده چشمه یکی از روستاهای شهرستان فارسان و از مناطق هدف گردشگری است که به لحاظ داشتن آب و هوایی خوش و چشمه های جوشان و همچنین وجود منطقه گردشگری پیرغار، کتیبه مشروطیت و تونل مربوط به دوره اشکانیان دارای اهمیت و اعتبار خاص در گردشگری منطقه است. این روستا، اولین روستای کشور است که در سال 1378 با تاسیس انجمن نمایش و معرفی این انجمن در سال 1379 به عنوان انجمن برتر مرکز از سوی مرکز هنرهای نمایشی به لحاظ فعالیت های فرهنگی و هنری دارای اعتبار و جایگاه ویژه ای است. توجه به آیین ها، مراسم و آداب و رسوم ایل بختیاری از حوزه های فعالیت های فرهنگی و هنری هنرمندان این روستا است.

منبع: http://www.chtn.ir/WebForms/Fa/News/NewsInfo.aspx?ID=54702


٠٨:٥٣ - دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩١    /    شماره : ٢١٤    /    تعداد نمایش : ٣٩٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سایت های مرتبط
ffddf
ffddf
نهاده های کشاورزی
اوقات شرعی روستاها
---
 © roostanet.ir. All rights reserved.