چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨

در این قسمت مجموعه مواردی را ملاحظه می نمایید که در روستاهای کشورمان وجود دارند و در نوع خود دارای درجه ی اولین می باشند.

این اطلاعات توسط این مجموعه دریافت شده است و صحت و سقم آن ها توسط منابعی که در زیر هر یک درج شده است تایید می شود.  چاپ        ارسال به دوست

پاک ترین جامعه ایرانی بدون طلاق، اعتیاد و بیکاری

 یک جوان بیکار در این روستا وجود ندارد و کار و تلاش از سن 16 سالگی به عنوان یک فرهنگ در بین جوانان تعریف شده و جوانان این روستا با فراغت از درس و تحصیل و در ایام اوقات فراغت خود به صورت خودجوش و خودساخته به کار و تلاش می پردازند.

این روستا جوانان تحصیل کرده بسیاری دارد به طوریکه در هر خانواده چند نفر تحصیلات عالی دارند که حتی به عنوان مدیر گروه های دانشگاه های معتبر کشور، وکلای پایه یک دادگستری و مسئول ادارات و نهادهای دولتی مشغول به خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

زندگی فامیلی و ازدواج خویشاوندی در این روستا باعث شده که درصد طلاق در این روستا به صفر برسد و به عنوان روستای شاخص شناخته شود.

با توجه به اینکه هیچ گونه کارخانه و یا کارگاه صنعتی در این روستا وجود ندارد اما جوانان متعهد این منطقه با کشاورزی، دامپروری و کار و تلاش زمینه جلوگیری از مهاجرات به شهرهای اطراف را فراهم کرده اند.

در مغازه های روستا یک نخ سیگار هم وجود ندارد

خانواده ها نقش بسزایی در بحث عدم استعمال اهالی روستا به دخانیات و کاهش چشم گیر طلاق در این روستا ایفا می کنند بطوریکه یک جوان در این روستا پیدا نمی شود که به استعمال دخانیات علاقه نشان داده و یا حتی به خرید و فروش آن بپردازد و تنهای روستای کشور است که حتی در مغازه های آن یک نخ سیگار هم وجود ندارد.

ازدواج به عنوان سنت حسنه پیامبر اسلام (ص) در این روستا رونق چشمگیری دارد بطوریکه که ازدواج در این روستا به عنوان شاخص مثبتی در مقایسه با روستاهای دیگر قرار گرفته و خانواده ها در بحث ازدواج هیچ گونه سخت گیری نمی کنند و جوانان با فراغ بال و آسودگی بیشتری این سنت حسنه را به جای می آورند. با افزایش جمعیت و عدم انتخاب های درست جوانان در خصوص تشکیل خانواده که سطح طلاق در جامعه را افزایش می دهد، روستای وچکاب جودکی از محدود روستاهای کشور است که درصد آمار طلاق و نزاع های خانوادگی آن نزدیک به صفر است.

روستای بدون طلاق در کشور

یاسین رحمانی رئیس دادگستری شهرستان آبدانان در این باره گفت: با توجه به افزایش آمار طلاق در جامعه و منطقه،‌ از آغاز سال 91 تا کنون، پرونده های واصله مربوط به بحث طلاق و نزاع های خانوادگی این روستا نزدیک به صفر بوده است.

یکی دیگر از شاخص های مثبت این روستا، عدم استعمال دخانیات و کاهش بیماری های قلبی، عروقی و ریوی است که در گذر به این روستا، دیوار نوشته هایی مبتنی بر "استعمال دخانیات اکیداً ممنوع" در این روستا به وفور به چشم می خورد و زمینه ساز کاهش مشکلات جسمی قلبی و عروقی است.

فرهنگ عدم استفاده و استعمال دخانیات بین اهالی این روستا باعث شده ضمن عدم خرید و روش مواد دخانی در این روستا، بیماری های قلبی، عروقی و ریوی نیز به پائین ترین حد خود برسد.

همچنین عدم استعمال به مواد دخانی در این روستا زمینه سلامتی جسمی و روحی را فراهم کرده بطوریکه طبق خود اظهاری اهالی این روستا در سال های گذشته، حتی یک فرد سیگاری در این روستا پیدا نمی شود و مغازه های این روستا هم هیچ گونه مواد دخانی خرید و فروش نمی کنند.

مشغول شدن به کار و تلاش جوانان و عدم بیکاری جوانان در این روستا، عدم استعمال مواد دخانی و خرید و فروش آن، درصد پائین امراض قلبی – ریوی، ازدواج های فامیلی و عدم طلاق در این روستا باعث شده که روستای وچکاب جودکی از روستاهای بخش سرابباغ شهرستان آبدانان به عنوان روستای پاک کشور و بدون طلاق شناخته شود.

روستای وچکاب جودکی با 700 نفر جمعیت و 150 خانوار در 22 کیلومتری مرکز آبدانان در 186 کیلومتری مرکز استان ایلام قرار دارد.

http://loor.ir


١٠:٣٣ - پنج شنبه ٢٨ آذر ١٣٩٢    /    شماره : ٣١٩٨    /    تعداد نمایش : ٣٠١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سایت های مرتبط
ffddf
ffddf
نهاده های کشاورزی
اوقات شرعی روستاها
---
 © roostanet.ir. All rights reserved.